Be Smartt Inc. - Contractor License            07-22-2019 - 7:52 AM
 The 2019 Speedo Sectional Championship - 07-18-2019 to 07-21-2019  
        Visit besmarttinc.com for Real-Time Results and more        
              Follow BE Smartt on FACEBOOK and TWITTER              
 
 Event 12  Men 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
               1:50.79  OLYT Olympic Trials
               1:54.29  JRNT Speedo Jr National
               1:58.09  FUT Futures Champs
               2:01.49  SRZN Eastern Zn Sr Champ
 Meet Qualifying:  2:01.29
    Name            Age Team              Prelims     Finals              
==================================================================
                        === A - Final ===                         
 
  1 Radkov, Nick S   16 Peddie Aquatic A  1:55.98    1:54.97 FUT    
                 26.79        56.21 (29.42)
        1:25.77 (29.56)     1:54.97 (29.20)
  2 Iorizzo, Kyle T  19 SCAR-NJ           1:57.16    1:56.40 FUT    
                 27.96        57.26 (29.30)
        1:27.35 (30.09)     1:56.40 (29.05)
  3 Knightly, Tyler  17 Crimson Aquatics  1:55.98    1:56.49 FUT    
                 27.15        56.68 (29.53)
        1:27.23 (30.55)     1:56.49 (29.26)
  4 Lynch, Evan W    18 Towson Universit  1:56.36    1:57.15 FUT    
                 27.67        57.01 (29.34)
        1:27.20 (30.19)     1:57.15 (29.95)
  5 Hu, Zach         19 SCAR-NJ           1:58.28    1:57.52 FUT    
                 28.00        57.92 (29.92)
        1:27.65 (29.73)     1:57.52 (29.87)
  6 Don, James K     16 SCAR-NJ           1:59.16    1:58.35 SRZN   
                 27.45        57.57 (30.12)
        1:27.58 (30.01)     1:58.35 (30.77)
  7 Baldino, Ryan G  19 Towson Universit  1:59.29    1:59.94 SRZN   
                 27.80        58.35 (30.55)
        1:29.70 (31.35)     1:59.94 (30.24)
  8 Gregory, Kimani  17 Racer X Aquatics  1:59.01    2:03.60        
                 28.21        58.84 (30.63)
        1:30.89 (32.05)     2:03.60 (32.71)
 
                        === B - Final ===                         
 
  9 Berzolla, Andre  17 Crimson Aquatics  2:00.06    1:57.33 FUT    
                 27.84        57.98 (30.14)
        1:27.59 (29.61)     1:57.33 (29.74)
 10 Donaldson, Kevi  15 Seneca Valley Sw  1:59.67    1:58.17 SRZN   
                 27.28        57.45 (30.17)
        1:27.81 (30.36)     1:58.17 (30.36)
 11 Twiss, Colin J   16 BB-NJ             2:01.10    1:59.01 SRZN   
                 27.77        58.09 (30.32)
        1:29.13 (31.04)     1:59.01 (29.88)
 12 Tulenko, Ethan   17 Racer X Aquatics  1:59.94    1:59.18 SRZN   
                 27.16        57.83 (30.67)
        1:29.46 (31.63)     1:59.18 (29.72)
 13 Morrison, Adam   17 Racer X Aquatics  2:00.74    1:59.62 SRZN   
                 27.99        58.18 (30.19)
        1:28.85 (30.67)     1:59.62 (30.77)
 14 Bendoraitis, St  15 SCAR-NJ           2:00.00    2:00.43 SRZN   
                 28.55        59.42 (30.87)
        1:30.24 (30.82)     2:00.43 (30.19)
 15 Chang, Christop  15 SCAR-NJ           2:01.20    2:01.82        
                 28.76        59.45 (30.69)
        1:30.79 (31.34)     2:01.82 (31.03)
 16 Yan, James Y     17 X-Cel Swimming-N  2:00.62    2:04.04        
                 28.19        58.98 (30.79)
        1:31.49 (32.51)     2:04.04 (32.55)
 
                        === C - Final ===                         
 
 17 Maille, Miles P  15 SCAR-NJ           2:02.06    2:00.12 SRZN   
                 28.34        58.82 (30.48)
        1:29.94 (31.12)     2:00.12 (30.18)
 18 Beyer, Dean C    15 SCAR-NJ           2:02.41    2:00.38 SRZN   
                 28.15        59.09 (30.94)
        1:29.63 (30.54)     2:00.38 (30.75)
 19 Lee, Anton       15 SCAR-NJ           2:01.49    2:00.65 SRZN   
                 28.68        59.34 (30.66)
        1:30.41 (31.07)     2:00.65 (30.24)
 20 Vasquez, Daniel  16 Crimson Aquatics  2:03.94    2:01.62        
                 28.87        59.94 (31.07)
        1:30.61 (30.67)     2:01.62 (31.01)
 21 Leonard, Colin   17 Crimson Aquatics  2:05.09    2:04.02        
                 28.39        59.85 (31.46)
        1:31.37 (31.52)     2:04.02 (32.65)
 22 Arena, Antonio   16 Crimson Aquatics  2:04.19    2:04.22        
                 28.06        59.52 (31.46)
        1:31.80 (32.28)     2:04.22 (32.42)
 23 Pacholarz, Mich  17 Sussex County YM  2:04.84    2:04.24        
                 28.31      1:00.14 (31.83)
        1:32.40 (32.26)     2:04.24 (31.84)
 24 Long, Noah E     14 Racer X Aquatics  2:04.64    2:05.11        
                 29.08      1:00.41 (31.33)
        1:32.40 (31.99)     2:05.11 (32.71)