Be Smartt Inc. - Contractor License            07-22-2019 - 7:52 AM
 The 2019 Speedo Sectional Championship - 07-18-2019 to 07-21-2019  
        Visit besmarttinc.com for Real-Time Results and more        
              Follow BE Smartt on FACEBOOK and TWITTER              
 
 Event 36  Men 400 LC Meter Medley Relay
====================================================================
               3:56.99  JRNT Speedo Jr National
               4:05.89  FUT Futures Champs
               4:19.69  SRZN Eastern Zn Sr Champ
 Meet Qualifying:  4:18.69
    Team                             Seed     Finals              
====================================================================
  1 Racer X Aquatics-AM  'A'      4:02.10    3:57.66 FUT    
     1) O'Connor, Ethan C 15          2) Gregory, Isaiah K 21         
     3) Tulenko, Ethan J 17           4) Gregory, Kimani J 17         
                 30.39    1:02.92 (1:02.92)
        1:32.72 (29.80)   2:08.28 (1:05.36)
        2:34.30 (26.02)     3:05.38 (57.10)
        3:30.32 (24.94)     3:57.66 (52.28)
  2 SCAR-NJ  'A'                  3:45.99Y   4:00.64 FUT    
     1) Uribe, Brian G 16             2) Chun, Julian 17              
     3) Berkovsky, Matan 16           4) Beyer, Dean C 15             
                 28.51        59.32 (59.32)
        1:30.95 (31.63)   2:06.64 (1:07.32)
        2:34.21 (27.57)     3:05.63 (58.99)
        3:31.23 (25.60)     4:00.64 (55.01)
  3 X-Cel Swimming-NJ  'A'        4:03.29    4:02.24 FUT    
     1) Tong, Justin H 17             2) Baytin, Daniel 13            
     3) Badawy, Daniel 15             4) Poirier, Lee 18              
                 29.36    1:00.08 (1:00.08)
        1:31.59 (31.51)   2:07.41 (1:07.33)
        2:35.70 (28.29)   3:07.82 (1:00.41)
        3:33.59 (25.77)     4:02.24 (54.42)
  4 Crimson Aquatics-NE  'A'      3:59.64    4:02.89 FUT    
     1) McEachern, John B 17          2) Borg, Freddie F 17           
     3) Berzolla, Andrew G 17         4) Knightly, Tyler B 17         
                 30.10    1:01.28 (1:01.28)
        1:31.87 (30.59)   2:07.36 (1:06.08)
        2:35.57 (28.21)   3:08.94 (1:01.58)
        3:35.16 (26.22)     4:02.89 (53.95)
  5 SCAR-NJ  'B'                  3:45.99Y   4:05.27 FUT    
     1) Engler, Henry 16              2) Torres, Justin M 21          
     3) Vulpescu, Thomas 16           4) Lee, Austin Y 19             
                 30.02    1:02.78 (1:02.78)
        1:34.08 (31.30)   2:08.54 (1:05.76)
        2:36.67 (28.13)   3:10.07 (1:01.53)
        3:36.44 (26.37)     4:05.27 (55.20)
  6 Morris County Sw-NJ  'A'      4:13.13    4:11.10 SRZN   
     1) Delargy, Dennis R 17          2) Vasconcellos, Ricardo J 18   
     3) Giordano, Sean G 15           4) Dubij, Daniel 17             
                 30.59    1:03.49 (1:03.49)
        1:35.94 (32.45)   2:14.59 (1:11.10)
        2:42.90 (28.31)   3:14.66 (1:00.07)
        3:41.51 (26.85)     4:11.10 (56.44)
  7 Freedom Aquatics-MR  'A'      3:36.98Y   4:12.74 SRZN   
     1) Kleyer, Maxim J 17            2) Attenborough, Anthony P 15   
     3) Bezuglyy, Oleksandr 34        4) Protsenko, Oleksandr 33      
                 30.31    1:03.34 (1:03.34)
        1:38.42 (35.08)   2:17.65 (1:14.31)
        2:46.07 (28.42)   3:17.98 (1:00.33)
        3:43.71 (25.73)     4:12.74 (54.76)
  8 Racer X Aquatics-AM  'B'      4:15.13    4:21.02        
     1) Loper, Noah R 17              2) Zukowski, Braden E 17        
     3) Long, Noah E 14               4) Zornan Ferguson, Zach D 14   
                 30.89    1:05.50 (1:05.50)
        1:39.81 (34.31)   2:19.48 (1:13.98)
        2:48.67 (29.19)   3:23.33 (1:03.85)
        3:50.03 (26.70)     4:21.02 (57.69)
  9 BB-NJ  'A'                    3:44.51Y   4:36.58        
     1) Burmaster, Christopher M 16   2) Esposito, Danny P 17         
     3) Hoody, Conrad E 18            4) Twiss, Colin J 16            
                 33.91    1:10.64 (1:10.64)
        1:49.80 (39.16)   2:35.35 (1:24.71)
        3:05.19 (29.84)   3:39.81 (1:04.46)
        4:06.59 (26.78)     4:36.58 (56.77)
 -- X-Cel Swimming-NJ  'B'        4:11.75         DQ        
     1) Cahnbley, Tobias J 17         2) Yan, James Y 17              
     3) Kim, Geonwoo 15               4) Huang, Joshua 17             
                 30.30    1:02.05 (1:02.05)
        1:34.50 (32.45)   2:11.77 (1:09.72)
        2:39.06 (27.29)     3:11.35 (59.58)
        3:37.57 (26.22)          DQ (55.36)
 -- Crimson Aquatics-NE  'B'      4:11.84         DQ        
     1) Orbits, Nikita 17             2) Batt, Jiro F 16              
     3) Vasquez, Daniel A 16          4) Del Rosario, Ethan L 17      
                 31.21    1:04.29 (1:04.29)
        1:37.10 (32.81)   2:15.59 (1:11.30)
        2:45.06 (29.47)   3:19.69 (1:04.10)
        3:45.78 (26.09)          DQ (55.88)
 -- Princeton Tiger-NJ  'A'       3:44.74Y       SCR        
     1) Davenport, Jeffrey R 17       2) Gupta, Arjun 15              
     3) Ouzilou, Zaccharie 14         4) Chen, Matthew 16             
 -- Peddie Aquatic A-NJ  'A'      3:56.22        SCR